Trwa rekrutacja do III edycji studiów podyplomowych z badań klinicznych! Sprawdź teraz »
pl en

Wykładowcy


Profesjonalna kadra firm CRO (Contract Research Organization): dyrektorzy, menadżerowie oraz trenerzy posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe w strukturach globalnych i międzynarodowych projektach badań klinicznych, a także wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Wykładowcami studiów podyplomowych w zakresie zarządzania i monitoringu badań klinicznych m.in. są:

Tomasz Bętkowski, lekarz medycyny weterynaryjnej, absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie; MBA – Master of Business Administration – absolwent Lubelskiej Szkoły Biznesu i University of Central Lancashire, UK. Stypendium naukowe w College of Veterinary Medicine Cornell University, USA. Ukończył specjalizację kierunkową z zakresu Higieny Żywności Pochodzenia Zwierzęcego w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach. Absolwent Studiów Podyplomowych „Zdrowie Publiczne – Zarządzanie i Ekonomika w Ochronie Zdrowia” na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Od 2006 roku  w Quintiles Poland Sp. z o.o. (CRA, sCRA, Strategic Sites Relationship Manager, Site Network Manager). Współtwórca i koordynator Studiów Podyplomowych: „Badania Kliniczne – organizacja,  prowadzenie z elementami zarządzania” na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Redaktor Naczelny podyplomowych kursów dokształcających z dziedziny badań klinicznych na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Koordynator Merytoryczny „Studiów Podyplomowych w zakresie zarządzania i monitoringu badań klinicznych” na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dyrektor ds. studiów podyplomowych dla badaczy w Quintiles Poland Sp. z o.o.


Agnieszka Gackowska
jest absolwentką I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Doświadczenie medyczne zdobywała na oddziale chorób wewnętrznych CSK MSW w Warszawie. Z branżą farmaceutyczną jest związana od 20 lat, a z rynkiem badań klinicznych od 2009 r. Współtwórca kampanii budujących świadomość pacjentów o chorobach, ich leczeniu i zapobieganiu, takich jak: Żółty Tydzień dedykowany rozpowszechnieniu szczepień przeciwko żółtaczce A i B, Mamo masz wybór – propagującej szczepienia dzieci szczepionkami skojarzonymi, kampanii Stokrotka wspierającej diagnostykę, leczenie i zapobieganie nietrzymaniu moczu i zanikowego zapalenia pochwy u kobiet po menopauzie, oraz kampanii Razem Zmieniajmy Życie z Hemofilią. Współzałożyciel i współprowadząca Fundację „Hemofilia w Polsce” oraz Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Ciężkich Krwotoków. Koordynator projektu dostępności leczenia hemofilii w systemie domowym oraz edukacji lekarzy i pielęgniarek w programie Innowacje w Hemostazie. Pomysłodawca i prowadząca Szkołę Menopauzy dla lekarzy w latach 2003-2008. W ciągu ostatnich 7 lat tworzyła i zarządzała działem Site Management w Europe Centralnej, Wschodniej oraz Bliskim Wschodzie w największej międzynarodowej firmie CRO – Quintiles. Od lipca 2016 r. zajmuje stanowisko Global Head Site Alliance w firmie Parexel. Zadaniem działu jest wspomaganie rozwoju wybranych ośrodków medycznych w kierunku badań klinicznych ze szczególnym uwzględnieniem jakości prowadzenia badań, a także tworzenia odpowiednich narzędzi wspierających rekrutację pacjentów. Laureatka Global Star Award  GlaxoSmithKline, NovoNodisk Best Affiliate Performance, nominowana do “Sukces Roku 2005” organizowany przez wydawnictwo Termedia za program edukacyjny Szkoła Menopauzy. Członek Stowarzyszenia GCP.pl i POLCRO.


Marek Pędziński
, absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (UJ) w Krakowie. Ponad trzynaście lat doświadczenia w badaniach klinicznych, w tym ponad osiem lat doświadczenia w działach zarządzania jakością (Quality Assurance).  W 2003 roku rozpoczął pracę jako Monitor badań klinicznych w Scope International Poland, gdzie zajmował się monitorowaniem badań klinicznych fazy II i III.  Od 2004 roku zatrudniony w firmie Quintiles Poland Sp. z o.o. na stanowisku Monitora badań klinicznych, a następnie, od 2006 roku, na stanowisku Managera Operacji Klinicznych.

Od 2007 zatrudniony w dziale Quintiles Quality Assurance (QA) Europe na stanowiskach QA Senior Auditor, QA Manager a obecnie Associate Director QA. Odpowiedzialny za przeprowadzanie audytów (ośrodkowych i procesowych) oraz przygotowywanie, zarządzanie i asystowanie przy inspekcjach na terenie Europy i w krajach Bliskiego Wschodu; zarządzanie i planowanie audytów; zarządzanie quality issues; szkolenie i ocenę młodszych członków działu QA oraz zarządzanie wybranymi Standard Operating Procedures działu QA.

W 2007 roku ukończył studia podyplomowe ‘Zarządzanie i Audyt’ w Instytucie Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek Research Quality Association (RQA), Brytyjskiego Towarzystwa Quality Assurance.